Dny u koní

Den třetí

28. září 2015 v 14:23 | Cath
Už je to dýl, co uběhl můj třetí den, jenže na to nebyl čas to sem napsat... -.-
Přijela jsem, chvíli jsem koukala na holky, jak jezdí a pak se šlo na věc, Šímu jsem vyčistila, osedlali jsme ho a dovedli na jízdárnu. :) Trenérka si ho zas chvíli lonžovala, potom mi pomohla se na něj vyškrábat a začalo se. :) Opakovali jsme věci z minula, krok, otáčení, zastavení a to hodně dlouhou část hodiny. Potom mi trenérka vysvětlila vysedávání a když mi to jakž takž šlo v kroku, zkusili jsme to v klusu a mně to vůbec nešlo! :D Třásla jsem se tam jak pytel brambor... :D Ale potom, ke konci už jsem to párkrát zvládla a byla jsem i pochválena, hah! Jsem frajer! :D
Nakonec jsme Šímu opláchli a dovedli do výběhu a já jela domů. :)

Den druhý

12. září 2015 v 11:19 | Cath

Dneska zdravím u dalšího článku co se týče koní :).
Přišla jsem tam, uvítaly jsme se, já jsem se převlékla a potom mě Olča (ta dívka z minula, bez jména se to asi neobejde, protože by se to pak pletlo), seznámila s trenérkou (měla jsem první hodinu s ní). Chvíli si povídaly, řešily koně a vše okolo a já jen tiše pozorovala. Byla jsem nervózní, už tam na mě bylo moc lidí a hlavně jsem se bála, že mojí první hodinu v sedle s trenérkou nějak zkazim.. :D
Pak se šlo na věc, přivedli jsme Šímu (valáška, kterého jezdím) do stáje, tam jsem ho (já!! :3) vyčistila, Olča mi ho pomohla nasedlat a šlo se na jízdárnu. :)
Trenérka ho napřed jenom chvíli lonžovala a pak už jsem šla do sedla. Pomohla se mi tam vyškrábat a šlo se na věc. Nejdřív jsem jen tak chodila v kruhu, naučila mě jak sedět a jak držet otěže a potom mě začala učit jak pobízet, jak ho zastavit a jak ho otočit. A zvládla jsem všechno! :D Yay! Měla jsem takovou radost, Šíma je hroznej kliďas, nejvíc jsem si ho zamilovala.. A vůbec všichni jsou tam hrozně moc přátelští, jsem ráda, že jsem začala chodit jezdit. :)

Den první

5. září 2015 v 20:51 | Cath

Ahoj cukroušci :D.. Dneska jsem se rozhodla napsat článek o mém prvním dni u koní (ano, konečně jsem začala chodit ke koním, když už to mám v plánu od tří let ^^).
Vstávala jsem v 5:45, protože dojíždím - na místě jsem byla kolem sedmé. Byla jsem strašně nervní, protože s koňmi nemám moc zkušeností… :D Přišla jsem tam a byla tam kamarádka (budu jí říkat různě - kamarádka, holka, ona, trenérka a tak dál, jméno se mi sem psát nechce :D). Ze stájí na mě křikla, ať jdu za ní, tak jsem šla. Zrovna kydala boxy. Vysvětlila mi, jak se kydá a šlo se na věc. Mezitím já neměla hotový ani ten jeden (protože jsem fakt pečlivá a nešikovná zároveň xD), ona vykydala dalších pět boxů xD… Trošku jsem se styděla, ale tak co…. :D Pak jsme šli pro valáška, kterého jsem dostala do péče, jelikož tam jeho majitelka není :).. Trenérka ho chytila a dala mi vodítko s tím, ať ho vedu. Byl to tvrdohlavej mezek, co se furt chtěl jenom pást, takže jsem ho furt musela tahat, ať už jde, protože na slovní pobízení akorát tak z vysoka sral :D:D.. Dovedly jsme ho do stáje, trenérka mi vysvětlila, jak se čistí a trochu mi pomohla. Vyčistily jsme ho, nasedlaly a šlo se ven. Venku jsem nasedla a šly jsme se projít. Bylo to nejvíc skvělý, jen jsem se trochu lekla, když mi valášek zakopl, lekla jsem se, že se mu něco hned při první jízdě se mnou stalo… Naštěstí byl v pohodě, jen to je asi stejnej jouda jako jsem já xD.. Další šok následoval, když jsme se vracely, na cestě byla taková ta prohlubeň od louže, docela velká a já jsem málem slítla dolů, když si usmyslel, že to přeskočí… Ale udržela jsem se, yay! :D Když jsme přišly do stájí, odsedlaly jsme ho, já jsem měla za úkol mu dát ohlávku (chudák xD). Nasadila jsem mu ji, přivázala jsem ho a znovu jsem ho vyčistila. Pak si trenérka šla zakouřit a mě zaúkolovala, ať s ním jdu ven a nechám ho napást. Takže jsem tak udělala. Pak jsme ho odvedly do výběhu, postaraly se tam o vodu, odvedly další tři koně do stájí a já už potom jela domů. J Nikdy jsem nečekala, že pobyt u koní bude tak neskutečně skvělý. :)
 
 

Reklama